Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AACFI0936R1Z5
Call 08047809741 64% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Power | 230 V |
| Types | Strip Heater |
| Brand | Indus Heaters |
| Shape | Round |
| Size | 2 inch |
| Weight | 3 kg |
Specifications:
View Complete details
Product Brochure
| Types | Strip Heater |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 300 W |
| Color | Silver |
| Application | Industrial Ovens, air Conditioners |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 380 V |
Specifications:
View Complete details