Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AACFI0936R1Z5
Call 08047809741 64% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Shape | U |
| Compatible Power | Yes |
| Material | silicone |
| Frequency | N/A |
| Voltage | 230 V |
| Temperature | N/A |
| Features | Heat Resistance |
| Brand | Indus Heaters |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Nickel-Chromium |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Frequency | 50 Hz |
| Plate Type | Round Type |
View Complete details