Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AACFI0936R1Z5
Call 08047809741 64% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Power | 1000W |
| Types | Strip Heater |
| Heater Material | Glass |
| Size | 3 inch |
| Voltage | 240V |
| Brand | Indus Heaters |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Types | Strip Heater |
| Power | 250 t |
| Color | Multi |
| Brand | Indus Heaters |
| Size | 244 mm (FSR) 60 mm * 250 to 100 W |
| Country of Origin | Made in India |
| weight | 5 kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Power | 1000W |
| Types | Duct Heaters |
| Heater Material | Glass |
| Size | 5 inch |
| Voltage | 240V |
| Brand | Indus Heaters |
Specifications:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Types | Strip Heater |
| Size | 5 inch |
| Voltage | 230 V |
| Heater Material | Ceramic |
| Brand | Indus Heaters |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Types | Strip Heater |
| Heater Material | Glass |
| Size | 5 inch |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Indis Heaters |
| Phase | Single Phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Types | Strip Heater |
| Power | 230 V |
| Usage/Application | Heating |
| Brand | Indus Heaters |
| Heater Material | Glass |
| Size | 3 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Types | Strip Heater |
| Size | 3 Inch |
| Heater Material | Silica |
| Brand | Indus Heaters |
| Power | 230 V |
| Power Source | Electric |
View Complete details