Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AACFI0936R1Z5
Call 08047809741 64% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Voltage | 220V |
| Types | Tubular Heaters |
| Heater Material | Ceramic |
| Color | Grey |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Indus Heaters |
Specifications:
View Complete details
Product Brochure
| Power | 230 V |
| Types | Strip Heater |
| Heater Material | Ceramic |
| Brand | Indus Heaters |
| Size | 2 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Specifications:
View Complete details
Product Brochure
| Voltage | 230 V |
| Types | Strip Heater |
| Heater Material | Silicone |
| Size | 2 inch |
| Temperature | 230 Degree |
| Frequency | 50 Hz |
Specifications:
View Complete details
Product Brochure
| Types | Strip Heater |
| Heater Material | Ceramic |
| Voltage | 240V |
| Brand | Indus Heaters |
| Color | White |
| Diameter | 20mm |
Specifications:
View Complete details
Product Brochure
| Power | 900 W |
| Types | Strip Heater |
| Heater Material | Ceramic |
| Voltage | 240V |
| Brand | Viva Global |
| Color | White |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 400W |
| Type | Electric Room Heater |
| Material | Plastic |
| Brand | Indus Heaters |
| Color | White |
| Frequency | 50Hz |
Specifications:
View Complete details