Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AACFI0936R1Z5
Call 08047809741 64% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Length | 380 mm |
| Components | Heater Plate |
| Usage/Application | Heaters |
| Shape | Round |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Product Brochure
| Voltage | 220 V |
| Components | Heating Tape |
| Usage/Application | Heaters |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Size | 0.85mm |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 100 kW |
| Voltage | 240V |
| Coil Material | Copper |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Induction Heater |
| Induction Heater | 100kw |
View Complete details
Product Brochure
| Wire Size | 1.5 sqmm |
| Roll Length | 90m |
| Color | Yellow |
| Insulation Material | PVC |
| Number of Cores | Single Core |
| Suitable For | Buildings |
View Complete details
Product Brochure
| Size | Small |
| Material | Carbon Fiber |
| Packaging Type | Box |
| Temperature | 140 Degree Celsius |
| Section Shape | Round |
| Working pressure | Less than 2.5 Mpa |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 500 W |
| Type | Electric Room Heater |
| Material | Stainless Steel |
| Portable | Portable |
| Voltage | 240V |
| Usage/Application | Motor Control |
View Complete details