Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AACFI0936R1Z5
Call 08047809741 64% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Types | Strip Heater |
| Voltage | 230 V |
| Size | 2 inch |
| Brand | Indus Heaters |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
| Surface Treatment | Polished |
Specifications:
View Complete details
Product Brochure
| Voltage | 230 V |
| Types | Strip Heater |
| Heater Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Size | 2 inch |
| Temperature | 130 Degree |
Specifications:
View Complete details
Product Brochure
| Voltage | 230 V |
| Types | Strip Heater |
| Heater Material | Brass |
| Shape | Square |
| Power | 130 |
| Size | 2inch |
| Pressure | 50 |
| Temperature | 130 Degree |
View Complete details
Product Brochure
| Voltage | 110V |
| Heater Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Power | Electric |
| Size | As Per Requirement |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
Specifications:
View Complete details